در برقی اتوماتیک و کرکره
ساخت و نصب کانال پلی یورتان
نمایندگی تفال در تهران
خرید اتو بخار تفال
زودپز تفال
خرید توتون توتون
تشک طبی
iran-foodex
درباره من
موضوعات
  موضوعي ثبت نشده است
نويسندگان
برچسب ها
عضویت در خبرنامه
  عضویت لغو عضویت

ورود اعضا
  نام کاربری :
  پسورد :

عضویت در سایت
  نام کاربری :
  پسورد :
  تکرار پسورد:
  ایمیل :
  نام اصلی :

نويسنده :iran-foodex
تاريخ: ۲۶ بهمن ۱۳۹۶ ساعت: ۱۰:۵۲:۲۵

نشاء ، گياه كوچكي ميباشد كه بخشي از زمان رشد خود را در محيطي با روشنايي و دماي در اختيار گرفتن گرديده مي طي كرد و پس از مساعد شدن آب و هوا به زمين اساسي منتقل مي شود .

نشاء كاري به فعاليت انتقال و كاشت نشاء در زمين حياتي گفته مي شود .

مزاياي نشاء كاري

تقويت سيستم ريشه اي گياهان پيش از كاشت در مزرعه امكان ساخت حالت محيطي مناسب در اوايل رشد كوتاه كردن طول زمان رشد پيش رس كردن محصول رعايت دقيق فاصله بوته ها در مدت كاشت عدم نياز به تنك كردن سبزي هاي نشاء يي محل

پرورش نشاء

نشاءها را مي بضاعت بسته به موقعيت آب و هوايي در شاسي، گلخانه، تونل هاي پلاستيكي و يا اين كه در بانك هواي آزاد رشد بخشيد .

سبزي هاي نشايي سبزيهايي ميباشند كه به راحتي قابل نشاء كردن ميباشند . يعني اين كه مي بضاعت آنها را از محلي به محل ديگر انتقال اعطا كرد سواي اين‌كه صدمه ببينند .

اندام هاي رويشي كه قابل تكثيراند هم به تيتر نشاء تلقي مي شوند مثل غده پياز، سيب زميني، مارچوبه، آرتيشو و قطعات ريزوم در ريواس نشاء نسبت به بذر آب بيشتري نياز دارد ، بدين ترتيب در پيش‌روي فقدان آب كمتر حساسند . تنفس نشاء ها شديدتر از بذرهاست و به همين جهت مي بايست تا گذشته از كاشت در جاي خنك و مرطوب نگهداري شوند . نشاء ها به علت عمل شديدترشان پرسرعت تر به سطح رسيدگي فيزيولوژيكي مي رسند .

نشاء و نشاءكاري محصول ها حاصل از نشاء را مي توانايي زودتر از آن هايي كه از دانه روييده اند برداشت نمود .

رويش دهندگاني كه از نشاء استفاده مي كنند، مي توانند از بازارهاي اول فصل بهره مند شوند و بازه واجب براي ايجاد يك جنس را كاهش مي دهند تا كشت دوم و سوم را در طي يك فصل پرورش توليد كنند .

نشاء هايي كه در گلخانه رويش مي يابند را مي توانايي بطور موثري در مقابل تنش محيطي، عوامل بيماري زا و آفات حشره اي حفظ نمود .

نشاءها مي توانند به رويش دهندگان اجازه دهند تا ملاك هاي نزديك به واقعيت، صورت دهي مطلوب و سن فيزيولوژيكي يكسان گياهان را در داخل بلوك هاي مزرعه اي توليد كنند .

در صورتيكه بها دانه بالا باشد، ممكن است به كارگيري از نشاء، هزينه يك كشت سبزي را كاهش دهد، چرا كه بذر كمتري به كارگيري مي شود و نياز به تنك كردن و وجين زودهنگام را برطرف مي نمايد .

همچنين نشاءها اذن مي دهند تا از كود و آب آب پاشي به كار گيري مفيد تري در طي مراحل نخستين پرورش شود .

نشاءكاري هم نيروي كار و هم سرمايه بيشتري را طلب مي نمايد .

ايجاد برنده نشاء مستمند ابزار پرورشي ضدعفوني شده، كنترل دما و نور، مديريت كارامد آفات و امراض و اقدامات بهداشتي مطلوب ميباشد .

 

نويسنده :iran-foodex
تاريخ: ۲۴ بهمن ۱۳۹۶ ساعت: ۱۰:۵۸:۱۳

كارتن پلاست صفحه اي به صورت كارتن مي باشد كه از دو كاغذ مسطح از مال پلاستيك يا پلي پروپيلن و به فيس اكستروژن تشكيل گرديده هست . دو تراز كاغذ كارتن پلاست به وسيله صفحات باريك و عمودي كه در يك راستا و به فيس موازي با يكديگر قرار گرفته اند ، بهم متصل مي شوند .

كارتن پلاست داراي محاسن و مزاياي متعددي مي باشد كه در ذيل به بعضي از انها اشاره خواهد شد: برنامه كارتن پلاست نسبت به بقيه گونه هاي كارتن از مقدار مقاومت بيشتري در پيش‌روي عوامل فيزيكي و ضربات برخوردار مي باشد .

كارتن پلاست در برابر تغيير‌و تحول شكل و همچنين ضربات ، دوچندان مقاوم مي باشد .

كارتن پلاست طيف وسيعي از تغييرات دمايي بين 15 تا 60 سكو سانتيگراد را تحمل مي كند .

يكي ديگر از مزاياي كارتن پلاست ، سبك ، قابل شستشو و انعطاف پذير بودن آن مي باشد .

همينطور تمامي مواد اول به عمل رفته در ايجاد كارتن پلاست غير سمي بوده و كاملا سواي بو و داراي استقامت زياد در برابر رطوبت مي باشد .كارتن پلاست امكان بازيافت داشته و عايق حرارت و برق نيز مي باشد .

امروزه ورقهاي كارتن پلاست در صنايع مختلفي موضوع به كارگيري قرار مي گيرند كه يكي از موارد استفاده از كارتن پلاست ، به كارگيري از آن در كشاورزي و صنايع مرتبط با دام و طيور مي باشد .

ازكارتن پلاست در دعوا بسته بندي ميوه جات و توليدها كشاورزي به كارگيري مي گردد و همچنين ، به كار گيري از برنامه كارتن پلاست در سقف هاي مرغداري ها و به تيتر ديوار و سقف كاذب ،بسيار همگاني گرديده است صنعت بسته بندي كارتن پلاست عبارت مي باشد از يك جعبه تو خالي كه به خواسته ايمني درجابجايي و حمل كالاها از محل ساخت به محل مصرف استفاده مي شود و متناسب با اشيايي كه درون آن قرار مي گيرد، وضعيت انبار و روش حمل و نقل ، داراي بعدها واشكال گوناگوني مي باشد كه عمومي ترين صورت آن مكعب يا اين كه مكعب مستطيل است .

كارتن پلاستيكي دارنده قابليت و امكان مقاومت در برابر ضربه ، روشنايي خورشيد ، حرارت و رطوبت وده ها مزيت ديگر و از تمامي مهمتر قيمت مطلوب ، شايسته ترين جايگزين براي كارتون هاي مقوايي مي باشد . باكس هاي شيك با گونه هاي چاپ همراه با تنوع رنگ ، بهترين گزينه براي بسته بندي توليد ها به خواسته عرضه در باطن مرزوبوم و همينطور صادرات آن به بيرون از كشورمي باشد . از كارتن هاي پلاستيكي در مصارف متعددي چه بسا بدون نياز به ضربه گير هاي فوميزه به كار گيري مي شود .

كمپاني ها و شركتهاي معمولاً براي بسته بندي محصول ها خود به كارتون هاي متعدد ومتناسب با شكل واندازه كالاها مستمند مي باشند يكي از نكات كليدي در توصيه كارتن، فهميدن روش صحيح اندازه گيري كارتن زمينه نياز است .

فارغ از استثناء هميشه سه آن گاه نشانگر مقدار جعبه كارتن مي‌باشد . اين ابعاد عبارتند از طول، پهنا و ارتفاع (البته به ارتفاع، عمق هم گفته مي شود) . اين اندازه ها بايد ابعاد داخلي جعبه باشند . طول ، بُعد بزرگتر درب جعبه ميباشد . پهنا ، بُعد كوچكتر آن و طول يا اين كه عمق ، سپس عمود بر درب باكس مي‌باشد .

مهم‌ترين مزاياي استعمال از ورق هاي كارتن پلاست در صنعت دام وطيور

پلاست شيت مكمل پشم شيشه و فوم پلي اتيلن براي عايق گرما و سوز و سرما (به دليل دوجداره بودن كارتن پلاست )

نصب و پوشش سقف با كارتن پلاست پرسرعت و آسانتر خواهد بود

قابليت و امكان شستشوي ورق هاي كارتن پلاست با مواد شوينده بشكل دستي يا اين كه توسط موتورهاي كارواش منجر مراقبت تميزي ظاهري محفظه ميشود

به كار گيري از كارتن پلاست علاوه بر زيبايي ظاهري كه دارااست باعث منفعت كشف كردن از منعكس شدن روشنايي در جهت نوروروشنايي بيشترميشود پلاست شيت از آشيانه سازي طيوران نظير كبوتر و . . .

درزير سقف و كثيف كردن محيط جلوگيري مي كند

پلاست شيت ازريزش پشم شيشه ازسقف تماما پرهيز مي كند

تائيد شدن متاع كارتن پلاست بوسيله اداره هاي بهداشتي و با صرفه سازي مصرف سوخت

نويسنده :iran-foodex
تاريخ: ۲۳ بهمن ۱۳۹۶ ساعت: ۰۱:۳۹:۳۰

اينكه به چه شكل علف‌كش‌ها توصيف يا طبقه‌بندى مى‌شوند بسته به سهولت فعاليت است . نصيب عمدهٔ نحوهٔ تقسيم‌بندى بسته به صفات و خصوصياتى هست كه مفسر بر آن‌ها تأكيد دارااست . در حقيقت، معمولاً به‌طور حداقل علف‌كش‌ها به هشت رويكرد تقسيم‌بندى شده‌اند . تمامى اين تقسيم‌بندى‌ها و واژه‌ها را بايستى به‌طور دقيق ياد گرفت تا داده ها مربوط به علف‌كش‌ها مفهوم شده و به‌طور صحيحى مورد به كار گيري قرار گيرد .

علف‌كش‌ها به‌شرح زير تقسيم‌بندى شده‌اند:

عكس‌العمل‌هاى

مختلف بين گونه‌هاى گياهى

يك علف‌كش انتخابي، يك مادهٔ شيميائى مي باشد كه درجهٔ سميت آن براى بعضى گياهان بيشتر از تعدادى ديگر است . علف‌كش‌هاى عمومى يا غيرانتخابى نسبت به كليهٔ گونه‌ها سمى هستند .

پوشش

گياه يا خاك موضوع حيث علف كش

علف‌كش‌هاى شاخ و برگ را مستقيماً بر روى شاخ و برگ گياهان مى‌پاشند . علف‌كش‌هاى قضيه به كار گيري در خاك را نيز به خاك مى‌پاشند .

ارتفاع

بازه ثبات علف كش در خاك

به هنگام استفاده از مقادير توصيه شده، علف‌كش‌هاى مقاوم باعث آسيب‌رسانى به گياهان كشت شدهٔ اساسي در تناوب معمولى پس از برداشت مزرعه تيمار گرديده مى‌شوند . علف‌كش‌هاى داراى پس‌مانده پايدار علف‌كش‌هاى ماندگارى مي‌باشند كه به بازه يك يا يك‌سري فصل علف‌هاى هرز را در دست گرفتن مى‌كنند . بيشتر وقت ها از آن‌ها براى در دست گرفتن كليهٔ گياهان استفاده مى‌كنند . بر طبق كتاب جيب علف‌كش‌هاى منتشر شده توسط WSSA علف‌كش‌هاى داراى پس‌مانده آنهائى هستند كه براى دوران نسبتاً كوتاهى به گياهچه‌هاى جوانه زده صدمه مى‌رسانند يا آنها را از بين مى‌برند .

پوشش

منطقهٔ موضوع مصرف علف كش

در تيمارهاى سرتاسرى مرحله كل منطقهٔ ذيل پوشش قرار مى‌گيرد . در تيمارهاى نوارى علف‌كش را به‌صورت پيوسته بر روى بخشى از ناحيه مثلاً روى رديف‌ها يا بين رديف‌هاى گياهان مى‌پاشند . در تيمارهاى موضعى يا لكه‌اى علف‌كش‌زا (اغلب) به‌وسيلهٔ يك سمپاشى كوچك دستى بر روى مناطقى كه علف‌هاى هرز به‌طور متفرق مجتمع شده‌اند، مى‌پاشند . به اين ترتيب بخش تقريبا كوچكى از كل منطقهٔ تيمار مى‌شود .

 استفاده از علف‌كش‌ها در رابطه با رويش و نمو گياهان زراعى و علف‌هاى هرز - علف‌كش‌هائى را كه پيشين از انجام شخم استفاده مى‌كنند، علف‌كش‌هاى پيشين از شخم مى‌نامند . علف‌كش‌هاى پيش از كاشت علف‌كش‌هائى مي‌باشند كه قبل از كاشت بذر يا نشاء در مرحله خاك استعمال مى‌شوند . علف‌كش‌هاى گذشته از سبز شدن، آنهائى مي باشند كه قبل از جوانه‌زنى گياه زراعى يا يك علف هرز به‌خصوص و نه الزاماً هر دو، به‌كار مى‌روند . زمانى‌كه غرض گياه زراعى مي باشد قبل از سبز شدن عموماً به معنا مرحلهٔ پس از كاشت و قبل از سبز شدن گياه زراعى اشاره داراست . در گياهان زراعى چندساله (مثل چمن‌ها يا باغ‌ها) قبل از سبز شدن به مفهوم پيش از سبز شدن علف هرز هست . علف‌كش‌هاى مقطع ترك آنهائى هستند كه در برهه زماني شروع سوراخ خوردن تراز خاك بالاى گياهچه در حالا خروج استفاده مى‌شوند .

اين تيمارها را همچنين تيمارهاى خروج نيز مى‌نامند

علف‌كش‌هاى پس از سبز شدن آنهائى هستند كه پس از سبز شدن گياه زراعى يا علف هرزى مخصوص به كار گيري مى‌شوند . اين علف‌كش‌ها را بر روى گياهان استعمال مى‌كنند مگر اينكه طريقى ديگر تأكيد شده باشد . تيمارهاى پس از سبز شدن را به كاربردهاى زود، دير و هدايت‌شونده تقسيم مى‌كنند . علف‌كش‌پاشى زود پس از سبز شدن ولى در طى مرحلهٔ اوليه رويش انجام مى‌شود . علف‌كش‌پاشى دير تيمارى هست كه پس از اينكه گياه زراعى يا علف هرز به خوبى ساكن شد رخ مى‌پذيرد . سمپاشى هدايت‌شوند قرار دادن علف‌كش درمحل به‌خصوصى هست به اين‌صورت كه علف هرز را به‌طور بي نقص ذيل پوشش قرار دهد و اين پوشش در مسئله گياه زراعى به دست كم برسد . كابردهاى ذخيره همزمان يا بعد از آن از آخرين عمل وجين مكانيكى انجام مى‌شود .

 روش‌هاىبه‌كارگيرى علف‌كش در خاك

علف‌كش‌هاى قضيه استفاده در خاك را ممكن هست در تراز خاك، ادغام در خاك، به‌صورت لايه‌اى در زير خاك، و يا به‌صورت تزريق در خاك به‌كار برند . در موقعيت لايه‌گذارى يا تزريق علف‌كش را به‌وسيلهٔ تيغه يا يك دندانه تزريق زير مرحله خاك قرار دهند .

 خصوصيات داراي ربط با گياه

مسير حركت علف‌كش در گياهان و مكانيسمى كه توسط آن علف‌كش‌ها گياهان را از بين مى‌برند، معيارهائى ديگر براى تقسيم‌بندى ميباشند .

اشاره به مسيرهاى حركت علف‌كش به اين مضمون‌ هست كه علف‌كش‌ها يا به‌صورت سيمپلاست (انتقال از طريق آوندهاى آبكش) و يا به‌صورت آپوپلاست (انتقال از طريق آوندهاى چوب) يا تماسى غيرقابل انتقال هستند

 

نويسنده :iran-foodex
تاريخ: ۲۳ بهمن ۱۳۹۶ ساعت: ۰۱:۰۴:۰۲

 آنتي اسكالانت يكي ازمهمترين مواد شيميائي هست كه معمولا در دستگاه تصفيه آب و دستگاه آب شيرين كن به راه اسمز معكوس به مراد از بين بردن رسوبات ناشي از نمكهاي جان دار در آب بكار مي رود . اين نمكها به مرور مي تواند تمامي منافذ مو جود بر روي ممبرانهاي دستگاه تصفيه آب را مالامال كرده و منجر گرفتگي آنها شود . از اين رو به كارگيري از يك رسوب زدا نظير آنتي اسكالانت در كنار استعمال از هر نوع دستگاه تصفيه آب و دستگاه آب شيرين كن ، امري اجتناب ناپذير مي باشد .

به طور كلي در دستگاه تصفيه آب و دستگاه آب شيرين كن ، به مقدار مشخصي ماده آنتي اسكالانت بر روي ممبران آب محل ورود دستگاه تصفيه آب ، تزريق ميگردد . تاكيد مي‌شود كه عدم بكار بردن آنتي اسكالانت در دستگاه تصفيه آب ، مي تواند به مرور آسيب بدون شوخي به ممبران دستگاه تصفيه آب و نهايتا سعي دستگاه تصفيه آب يا اين كه آب شيرين كن شما وارد كند .

همچنين عدم به كار گيري از آنتي اسكالانت بعث كاهش يافتن دبي خروچي آب و بالا رفتنTDS آب ، در دستگاه تصفيه آب مي شود .

آنتي اسكالانت به علت وجود بعضا از مواد در ساختار فيزيكيش ، سبب ساز توليد اختلال در واكنشهايي كه باعث به توليد رسوب مي گردد ، گرديده و به بياني ديگر مانع از ساخت رسوب در ممبران دستگاه تصفيه آب مي گردد . به زباني ديگر مي بضاعت اظهار‌كرد كه موادتشكيل دهنده مو جود در آنتي اسكالانت ، سرعت واكنشهاي قليايي با يونهاي فلزي جانور در آب را كاهش داده كه در غايت منجر مي شود ، امكان تشكيل رسوب در نصيب ممبران دستگاه تصفيه آب در حين عبور آب به ميزان چشمگيري تقليل يابد .

ميتوان اذعان كرد كه كليه گونه هاي دستگاه تصفيه آب كه از فناوري غشايي استعمال مي شود ، در معرض رسوب و گرفتگي منافذ جان دار بر روي غشاها مي باشند كه در اين دربين دستگاه تصفيه آب اسمز معكوس ، اكثر در معرض اين مسئله قرار داراست . لاذا مواكدا توصيه مي شود در تمامي گونه هاي دستگاه تصفيه آب و علي الخصوص دستگاه تصفيه آب اسمز معكوس از آنتي اسكالانت استعمال شود .

اين كه چه اندازه آنتي اسكالانت به دستگاه تصفيه آب اضافه شود به عواملي همچون گونه ممبران دستگاه تصفيه آب ، روش ارايش و قرار تصاحب كردن ممبرانها در دستگاه تصفيه آب ، ميزان آب و . . . داراست اما سفارش ميگردد ميزان استعمال از آنتي اسكالانت در دستگاه تصفيه آب چيزي في مابين 1 تا 6 پي پي ام باشد .

در حالت عدم به كارگيري از آنتي اسكالانت در دستگاه تصفيه آب مسايل و مشكلاتي از قبيل موردها فوق به وجود خواهد امد: مقدار جريان آب عبوري از ممبران دستگاه تصفيه آب كاهش يافته همچنين كيفيت اين آب هم ناچيز مي شود .

فشار مورد نياز براي عبور آب و مصرف انرژي فزايش يافته كه سبب به افزايش هزينه ها خواهد شد .

كريستالهاي رسوبي نوك تيز مي‌توانند سبب ساز تركيدگي غشاي ممبران دستگاه تصفيه آب شود .

 

موضوع:
برچسب‌ها: آنتي اسكالانت،

نويسنده :iran-foodex
تاريخ: ۲۳ بهمن ۱۳۹۶ ساعت: ۱۲:۳۰:۳۳

چمن زن برش چمن ضمن اين كه سبب ساز استمرار رويش و شادابي آن مي شود، چشم انداز خير هم به آن مي دهد . بر همين اساس سرزني چمن ها در فواصل معيني از سال صورت مي گيرد . براي سرزني چمن از ماشين هاي چمن زن به كارگيري مي شود . ارتفاع برش با اعتنا به فصل و انگيزه از چمن كاري گوناگون مي‌باشد . اين طول از ٣ تا ٥ سانتي متر متغير مي باشد.مثلاً در فصل تابستان طول ٥ سانتي متر براي كاهش تبخير از سطح خاك و براي زمين هاي ورزشي طول ٣ سانتي متر توصيه شده مي باشد . چمن زن ها در اشكال دستي فارغ از موتور، دستي موتوري و موتوري خودگردان وجود دارا‌هستند .

ساختمان اين ماشين ها از سه نصيب بخش اعظم يعني موتور محرك، واحد برش و شاسي تشكيل گرديده است، گفتني ميباشد در دسته چمن زن دستي غير موتور توان مورد نياز از طريق چرخ هاي زمين گرد تأمين مي شود، در اشكال چمن زن موتوري، موتور محرك ممكن ميباشد احتراقي يا برقي باشد كه نوع احتراقي عموميت بيشتري دارااست .

چمن زن دستي:

ساختمان: همان طوري كه گفته شد توان موضوع نياز اين چمن زن ها از طريق چرخ هاي زمين

گرد تأمين مي شود و واحد برش آن از دسته تيغه هاي استوانه اي مي‌باشد كاربرد اين چمن زن در قطعات كوچك يعني كمتر از ٥٠٠ متر مربع مي باشد و طرز فعاليت بدين ترتيب مي باشد كه تعدادي تيغه منحني وار طوري روي يك محور نصب شده اند كه با ايجاد شكل استوانه اي در هر لحظه يك نقطه از تيغه ها با چمن درگير مي شود. چمن در ميان فك ثابت و اين تيغه ها قرار گرفته و بريده مي شود .

با دوران تيغه كار قيچي كردن حادثه مي افتد و چمن ها بريده مي شود .

انتقال نيرو از چرخ ها به تيغه برش به وسيله چرخ دنده انجام مي شود، در سطح انتقال نيرو از چرخ به تيغه ها تعداد دور چرخ تا حد زمينه نياز تيغه ها افزايش مي يابد، به طوري كه نسبت افزايش به دور تا ٥ برابر مي برسد . انتقال نيرو فقط در هنگام تكان به سمت جلو وجود داراست و موقع حركت به سمت عقب انتقال نيرو قطع مي شود .

تعداد تيغه هاي واحد برش در ماشين هاي گوناگون متفاوت ميباشد يعني ممكن مي باشد از ٤ الي ١٢ عدد وجود داشته باشد و با اعتنا به قطر استوانه در هر متر طول ٥٠ الي ١٥٠ برش انجام مي شود .

هر چه تعداد تيغه ها بيشتر باشد تعداد برش ها در واحد ارتفاع زيادتر گرديده در نتيجه مرحله برش خورده چمن يكنواخت تر خواهد بود . با تنظيم مسافت تيغه ها و فك ثابت نسبت به زمين، طول برش چمن تغيير مي كند .

دو چرخ كناري براي تأمين نيرو و سهولت جنبش و مجموعه ي غلتك مثل در عقب ماشين براي هدايت و در اختيار گرفتن يكنواختي برش مي باشد .

چمن هاي بريده گرديده در سطح زمين ريخته مي شود كه در چهره لزوم با به كارگيري از چنگك هايي جمع آوري و از محل خارج مي شود .

ب سرويس و نگهداري چمن زن: ساختمان اين ماشين ها بسيار معمولي است اما تنظيم فاصله تيغه ها و فك اثبات و تيز بودن تيغه هاي چمن زن حساس ميباشد . فك اثبات بايد نزديك به تيغه ها بوده و به طور دقيق موازي با محور گردش تيغه ها باشد، در صورتي تنظيم اين فاصله به درستي انجام گرفته باشد تيغه ها بايد بتوانند قطعه صفحه را ببرند . در‌حالتي كه تيغه ها خيلي نزديك به فك باشد ساييده شده و جنبش چمن زن با دشواري انجام مي گيرد و چنان چه بيش از حد معمول و زياد باشد كار برش و انقطاع بدون نقص چمن ها به خير انجام . نمي گيرد . اين مسافت معمولاً به ياري پيچي تنظيم مي شود .

تيز كردن تيغه ها و جبران آسيب هاي جزيي وارد شده به آن ها با استعمال از سوهان انجام مي شود ولي در خوردگي و ساييدگي هاي زياد ممكن است اضطراري باشد كه تيغه نوسازي يا تعويض شود . تيغه ها و فك ثابت صرفا از يك سمت (سمت خارجي) تيز مي شوند كه تيز كردن يكنواخت آن ها اعتنا زيادي ضروري دارد و بايد به رخ هفتگي انجام گيرد .

زيرا در مسير انتقال نيرو از چرخ ها به تيغه ها چرخ دنده وجود داراست روغنكاري اين چرخ دنده ها چنانچه فلزي باشند، لازم ميباشد .

چرخ ها به دليل درگيري با زمين براي ايجاد توان چرخشي داراي عاج هايي مي‌باشند كه در معرض سايش اند كه حتمي ميباشد در رخ ساييده و فرسوده شدن تعويض شوند . در غير اين فيس بر روي سطح چمن سُر مي خورند و در تيغه ها ايجاد چرخش نمي نمايند .

موضوع:
برچسب‌ها: چمن زن، چمن زن موتوري، چمن زن دستي، علف زن،

نويسنده :iran-foodex
تاريخ: ۲۳ بهمن ۱۳۹۶ ساعت: ۱۱:۳۱:۲۳

بذر به چكيده از گياهان مسئله توجه در كشاورزي و باغباني گفته ميشود كه قادر است به تكثير و توليد نظير آن گياه باعث شود . در كشاورزي به هر بخش از گياه كه بتواند نسل ديگري از همان گياه را ايجاد نمايد بذر مي گويند .

بذر ساخت گرديده از رويكرد جنسي تخم گياه هست و از رويكرد غير جنسي از طرق باززايي، ريزم، استولون، سوخ (پياز) و . . . ميباشد .

عدم

توجه در تهيه و خريد بذر، كار توليد را با ناكامي مواجه مي كند هزينه اي كه يك كشاورز در ارتفاع عمليات كاشت، داشت و برداشت اعم از هزينه كارگر، آب، كود و سم بايد بپردازد احتمال دارد به صد برابر ارزش بذر برسد، از طرفي چناچه به هر كدام از اين عوامل ياد گرديده اعتنا كمتري شود ايجاد متاع به همان ميزان ناچيز توجهي ذيل مي آيد اما عدم اعتنا در تهيه و تنظيم و خريد بذر ممكن است به نابودي و يا قابل استعمال نبودن كل متاع تمام شود . در حالتي كه شايسته ترين قطعه زمين براي كاشت در لحاظ گرفته شود و بيشترين نگهداري در داشت و برداشت به كار آيد اما از بذر با ويژگي ها عالي استعمال نشود فعاليت ايجاد با ناكامي رو به رو مي گردد .

مكانيزه شدن كاشت و برداشت جنس با ماشين هاي برداشت و زمينه نبرد با آفات و امراض و كم آبي، بنگاه هاي توليد بذر را برآن داشته مي باشد تا بذر هاي خود را متناسب با مراد هاي تكنولوژي تازه بذرهاي با مشخصات پا كوتاه، پا بلند، كم مال لبريز كيفيت، پر جنس ناچيز كيفيت، مقاوم به امراض و آفات، رنگ ها و مزه هاي متفاوت ساخت نمايند و به همين علت بذرهاي عالي پاره اي گران هستند كه ولي افزايش كارايي و بالا بودن كيفيت مال هزينه را جبران مي كند .

درشتي بذر يكي از عوامل مرغوبيت بذر شناخته شده است تست

بها بذر اولين نماد هاي بها بذر از جرم هزار دانه، بو و رنگ در تيم بذر معلوم مي شود . همچنين بذر بايستي تماما رسيده و مواد غذايي لازم را براي جنين همراه داشته باشد . علامت ها ديگر بذر خوب را مي بضاعت از تست هاي بعدي تعيين كرد . از گزاره كارداران مرغوبيت بذر، قوه و توان ناميه بذر مي باشد كه عبارت مي‌باشد از درصد بذرهايي كه جوانه زده و سبز مي شود . توان ناميه و سرعت جوانه زني بذر را مي توانايي با شمارش درصد بذر هاي سبز شده در يك مقطع دوران معين به عنوان مثال 10 تا 15 روز انتخاب كرد . تعيين قوه ناميه بسيارساده هست و با وسايلي مانند پارچه مرطوب، صفحه خشك كن و غيره تعداد معيني براي مثال 10 يا 100 عدد بذر را در دماي اتاق سبز مي نمايند و درصد آن را تعيين مي كنند .

قوه ناميه بذر بستگي به عوامل زير دارد: -

وزن هزار دانه ( درشتي يا اين كه ريزي بذر) اكثر اوقات مشاهده مي شود كه بذرهاي ريز و ضعيف در تيم اي از بذر مشخص، داراي قوه ناميه كمتري مي باشد و بوته هاي ضعيف مال كمتري توليد مي نمايد . بنابراين درشتي بذر يك عدد از عامل ها مرغوبيت بذر شناخته گرديده مي باشد و در آزمايشگاه با شمارش هزار دانه از بذر و وزن كردن آن درشتي بذر را معلوم مي كنند .

سن بذر

ارتباط سن بذر با قوه ناميه به اين فيس مي باشد كه هر قدر مسافت مقطع برداشت تا افشاندن همان بذر اكثر باشد، حتما قوه ناميه بذر كمتر خواهد بود . البته چنانچه بذري در موقعيت آب و هوايي مساعد ساخت شده باشد و آلوده و كثيف به آفات و امراض نباشد و در موقعيت انبار مناسب يعني در محيط سرد و خشك نيز مراقبت گرديده باشد مي تواند بر حسب مدل بذر، بازه هنگامي از 1 تا 8 سال قوه ناميه خود را مراقبت نمايد .

خلوص بذر

بذر مرغوب و با كيفيت بايد پاك و عاري از مواد خارجي باشد . معمولا ياور با بذر مواد خارجي از قبيل: كاه، شن، بذر علف هاي هرز و بذر مدل هاي ديگر يافت مي شود كه اين مقدار نبايد بيش از حد استاندارد باشد .

-

خلوص ژنتيكي بذر بسياري از سبزي ها به راحتي با انواع نامرغوب و يا ماشين تلقيح مي شوند و خاصيت و مرغوبيت خود را از دست مي دهند .

-

سلامت بذر سالم و مقاوم بودن بذر يكي ديگر از مشخصات بذر مرغوب مي باشد و مي بايست از بذرهاي مقاوم و ضدعفوني شده براي افشاندن به كارگيري كرد . رنگ، در صد رطوبت، رايحه و درخشندگي بذر از عامل ها ديگري مي‌باشند كه مي بضاعت و توان به كمك آن ها بذر مرغوب را تشخيص داد .

بذر مرغوب و با كيفيت مي بايست منزه و عاري از مواد خارجي باشد توصيه هاي ضروري براي تهيه بذر مرغوب و با كيفيت 1- ديده شده ميباشد كه هنگام كنترل مزرعه، درصورت وجود علف هرز، برخورد جدي با پيمانكار به عمل نمي آيد و عنوان مي كنند كه هنگام برداشت، علفهاي هرز برداشت نخواهدشد و يا به عذر كنترل نهايي بذور برداشت گرديده توسط سازمان كنترل و گواهي بذر جديتي در پاك نمودن مزرعه به فعاليت نمي آيد كه اين ريسك به زيان فرايند توليد بذر منتهي مي گردد .

2- پس از صدور گواهي مزرعه عمليات برداشت نيز ذيل ارزيابي مستقيم قرارگيرد تا با به كار گيري از ابزار و ماشين هاي نامناسب از پاراگراف كمباينهاي گندم بذر نامرغوب تهيه نشود .

3- پس از خرمن كوبي و تأييد نهايي بذر از سوي مركز كنترل و گواهي بذر، بلافاصله بذور به انبارهاحمل و در شرايط مناسبي انبار گردد .

4- كوشش شود تا با ايجاد انگيزه هاي مادي و ايجاد جاذبه اقتصادي و آموزش پيمانكاران رضايت و مهارت آن ها براي توليد بذر فراهم گردد .

 

نويسنده :iran-foodex
تاريخ: ۱۹ بهمن ۱۳۹۶ ساعت: ۱۰:۵۳:۲۹

ورق پلي كربنات سخت‌ترين ماده شفافي هست كه به تيتر گزينه‌اي مطلوب بجاي شيشه در بخش‌هاي گوناگون ساختماني مسئله به كار گيري قرار ميگيرد . رزين پلي كربنات در سال ۱۹۵۳ ميلادي بوسيله دكتر دانيال فكس در كمپاني جنرال الكتريك پلاستيك ساخته و در سال ۱۹۵۸ به‌طور انبوه براي اولين بار به بازار عرضه گرديد . انواع ورق‌هاي پلي كربنات ساخته گرديده نيز در سال ۱۹۶۸ ايجاد و روانه بازار شد . تنوع ساختاري ورق‌هاي پلي كربنات قابليت به كارگيري از آن را بر روي هر گونه بنا و در جوار هر مدل مصالح ساختماني به راحتي آماده نموده‌است و كاربردهاي وسيعي را ساخت مي كند . تنوع رنگ اين ورق، قابليت و امكان سايه پذيري و عبور نور و روشنايي آن را به ميزان ۳۵ تا ۸۲ درصد امكان‌پذير مي‌كند كه از لحاظ طراحي و هماهنگي با رنگ بقيه مصالح از گستردگي مختص برخوردار است . ورق پلي كربنات مسطح، ظاهر شبيه شيشه به بعد ها ۰۵/۳*۰۵/۲ متر ساخت مي‌شود . اين ورق دارنده يك لايه ضد uvبراي محافظت در برابر نورآفتاب مي‌باشد . مي‌توان ورق با دوطرف ضد uv نيز توصيه داد، اين ورق در ضخامت‌هاي ۱۰٬۱۲٬۲٬۳٬۴٬۶٬۸ ميلي‌متر ساخت ميگردد وعلاوه بر بيرنگ (رنگ شيشه‌اي) داراي تمام رنگ‌هاي داراي اهميت (برنز، آبي، شيري، زرد، قرمز، سبز) مي باشد . اين ورق فقط از دوقسمت ارتفاع و عرض قابليت خم شدن دارد، ومزيت آن سبك بودن آن است . كاربرد ورق پلي كربنات در اشكال پوشش سقف‌ها، پاركينگ‌ها، سقف كاذب و ديواره‌هاي سوله و… ميباشد .

 عوامل جوي مثل طوفان و تگرگ و حادثه ها طبيعي مانند زمين لرزه از مهم ترين عوامل در گزينش و انتخاب مصالح ساختماني مناسب مي‌باشد كه با توجه به شفافيت و ضربه پذيري و مقاوم بودن ورق پلي كربنات، استعمال از اين ورق در ليست مصالح ساختماني بيشترين مقدار را به خويش اختصاص داده‌است . سبك بودن وزن ورق پلي كربنات علاوه بر عدم زور وزن طولاني تر به سازه جانور كه خويش ادله زياد حساس در قضيه مقاومت در برابر زلزله نيز مي‌باشد، در حمل و نقل آن هم نقش به سزايي دارد چه قابليت انتقال آن در تعداد فراوان با وزن مضاعف اندك از هزينه متعلقه و تردد مربوط به آن مي‌كاهد . با اعتنا به قضيه عدم تبادل حرارتي، كاهش هزينه انرژي در فصول متعدد چشمگير ميباشد كه اين خويش در بخشها سردسير و گرمسير يا حتي معتدل با اعتنا به اهميت بهينه‌سازي مقدار مصرف سوخت و انرژي الكتريكي از مهمتريت خصوصييات اين ورق مي باشد . سر و صدا و مزاحمت حاصل از آن هميشه از عوامل كليدي در تأمين فضاهاي امن از نظر مزاحمت صوتي بوده‌است . ورق پلي كربنات با ضخامت‌ها و لايه‌هاي متعدد برهان مؤثر در تأمين اينگونه فضاها مي‌باشد . اشعه ماوراء بنفش به عنوان اشعه سرطان زا مؤثر بر سلامتي موجودات زنده و به تيتر از در بين موفق رنگ اجسام شناخته مي‌شود در پناه ورق‌هاي پلي كربنات به علت دارا بودن لايه ضد عبور اين اشعه، فضايي تندرست و قابل اطمينان ايجاد مي‌گردد . خلل تميز نگاه داشتن نماها يا سقف‌هاي شفاف ساختمان‌ها هميشه وجود داشته كه در مسئله ورق‌هاي پلي كربنات با اعتنا به ويژگي آنتي استاتيك بودن لايه فرنگي آن، گرد و غبار و دوده معلق در هوا جذب تراز ورق نشده و با او‌لين شستشوي ساده يا باران به راحتي پاكيزه مي گردد . ضربه پذيري و نشكن بودن ورق پلي كربنات موجب آماده كردن فضايي عاري از خطر در برابر سقوط اجسام مي شود .

مزاياي ورقهاي پلي كربنات

صرفه اقتصادي ورق پلي كربنات از جمله مزيتهاي ورق پلي كربنات به جاي شيشه هزينه كمتر ونيز وزن سبك‌تر آن مي‌باشد . همچنين مقاومت بالاي آن نسبت به پلاستيك منجر تقاضاي روزافزون آن به عنوان پوشش در صنعت گلخانه گرديده‌است . پوشش پلي كربنات اغلب جهت پوشش قسمت‌هاي جلو، عقب و نيم دايره‌هاي مربوطه يا اين كه كناره‌ها و سقف گلخانه درصورت تقاضاي مشتري درنظرگرفته مي گردد . ورقهاي پلي كربنات جايگزين مناسبي براي شيشه بوده و باعث صرفه جويي در انرژي مي شوند . بطوريكه در تابستان از ورود گرما به داخل خودداري كرده و در زمستان مانع خروج و هدر رفتن گرماي داخل مي شوند .

 

[ ۱ ]