در برقی اتوماتیک و کرکره
ساخت و نصب کانال پلی یورتان
نمایندگی تفال در تهران
خرید اتو بخار تفال
زودپز تفال
خرید توتون توتون
تشک طبی
iran-foodex
درباره من
موضوعات
  موضوعي ثبت نشده است
نويسندگان
برچسب ها
عضویت در خبرنامه
  عضویت لغو عضویت

ورود اعضا
  نام کاربری :
  پسورد :

عضویت در سایت
  نام کاربری :
  پسورد :
  تکرار پسورد:
  ایمیل :
  نام اصلی :

نويسنده :iran-foodex
تاريخ: ۲۳ بهمن ۱۳۹۶ ساعت: ۰۱:۰۴:۰۲

 آنتي اسكالانت يكي ازمهمترين مواد شيميائي هست كه معمولا در دستگاه تصفيه آب و دستگاه آب شيرين كن به راه اسمز معكوس به مراد از بين بردن رسوبات ناشي از نمكهاي جان دار در آب بكار مي رود . اين نمكها به مرور مي تواند تمامي منافذ مو جود بر روي ممبرانهاي دستگاه تصفيه آب را مالامال كرده و منجر گرفتگي آنها شود . از اين رو به كارگيري از يك رسوب زدا نظير آنتي اسكالانت در كنار استعمال از هر نوع دستگاه تصفيه آب و دستگاه آب شيرين كن ، امري اجتناب ناپذير مي باشد .

به طور كلي در دستگاه تصفيه آب و دستگاه آب شيرين كن ، به مقدار مشخصي ماده آنتي اسكالانت بر روي ممبران آب محل ورود دستگاه تصفيه آب ، تزريق ميگردد . تاكيد مي‌شود كه عدم بكار بردن آنتي اسكالانت در دستگاه تصفيه آب ، مي تواند به مرور آسيب بدون شوخي به ممبران دستگاه تصفيه آب و نهايتا سعي دستگاه تصفيه آب يا اين كه آب شيرين كن شما وارد كند .

همچنين عدم به كار گيري از آنتي اسكالانت بعث كاهش يافتن دبي خروچي آب و بالا رفتنTDS آب ، در دستگاه تصفيه آب مي شود .

آنتي اسكالانت به علت وجود بعضا از مواد در ساختار فيزيكيش ، سبب ساز توليد اختلال در واكنشهايي كه باعث به توليد رسوب مي گردد ، گرديده و به بياني ديگر مانع از ساخت رسوب در ممبران دستگاه تصفيه آب مي گردد . به زباني ديگر مي بضاعت اظهار‌كرد كه موادتشكيل دهنده مو جود در آنتي اسكالانت ، سرعت واكنشهاي قليايي با يونهاي فلزي جانور در آب را كاهش داده كه در غايت منجر مي شود ، امكان تشكيل رسوب در نصيب ممبران دستگاه تصفيه آب در حين عبور آب به ميزان چشمگيري تقليل يابد .

ميتوان اذعان كرد كه كليه گونه هاي دستگاه تصفيه آب كه از فناوري غشايي استعمال مي شود ، در معرض رسوب و گرفتگي منافذ جان دار بر روي غشاها مي باشند كه در اين دربين دستگاه تصفيه آب اسمز معكوس ، اكثر در معرض اين مسئله قرار داراست . لاذا مواكدا توصيه مي شود در تمامي گونه هاي دستگاه تصفيه آب و علي الخصوص دستگاه تصفيه آب اسمز معكوس از آنتي اسكالانت استعمال شود .

اين كه چه اندازه آنتي اسكالانت به دستگاه تصفيه آب اضافه شود به عواملي همچون گونه ممبران دستگاه تصفيه آب ، روش ارايش و قرار تصاحب كردن ممبرانها در دستگاه تصفيه آب ، ميزان آب و . . . داراست اما سفارش ميگردد ميزان استعمال از آنتي اسكالانت در دستگاه تصفيه آب چيزي في مابين 1 تا 6 پي پي ام باشد .

در حالت عدم به كارگيري از آنتي اسكالانت در دستگاه تصفيه آب مسايل و مشكلاتي از قبيل موردها فوق به وجود خواهد امد: مقدار جريان آب عبوري از ممبران دستگاه تصفيه آب كاهش يافته همچنين كيفيت اين آب هم ناچيز مي شود .

فشار مورد نياز براي عبور آب و مصرف انرژي فزايش يافته كه سبب به افزايش هزينه ها خواهد شد .

كريستالهاي رسوبي نوك تيز مي‌توانند سبب ساز تركيدگي غشاي ممبران دستگاه تصفيه آب شود .

 

موضوع:
برچسب‌ها: آنتي اسكالانت،

نويسنده :iran-foodex
تاريخ: ۲۳ بهمن ۱۳۹۶ ساعت: ۱۲:۳۰:۳۳

چمن زن برش چمن ضمن اين كه سبب ساز استمرار رويش و شادابي آن مي شود، چشم انداز خير هم به آن مي دهد . بر همين اساس سرزني چمن ها در فواصل معيني از سال صورت مي گيرد . براي سرزني چمن از ماشين هاي چمن زن به كارگيري مي شود . ارتفاع برش با اعتنا به فصل و انگيزه از چمن كاري گوناگون مي‌باشد . اين طول از ٣ تا ٥ سانتي متر متغير مي باشد.مثلاً در فصل تابستان طول ٥ سانتي متر براي كاهش تبخير از سطح خاك و براي زمين هاي ورزشي طول ٣ سانتي متر توصيه شده مي باشد . چمن زن ها در اشكال دستي فارغ از موتور، دستي موتوري و موتوري خودگردان وجود دارا‌هستند .

ساختمان اين ماشين ها از سه نصيب بخش اعظم يعني موتور محرك، واحد برش و شاسي تشكيل گرديده است، گفتني ميباشد در دسته چمن زن دستي غير موتور توان مورد نياز از طريق چرخ هاي زمين گرد تأمين مي شود، در اشكال چمن زن موتوري، موتور محرك ممكن ميباشد احتراقي يا برقي باشد كه نوع احتراقي عموميت بيشتري دارااست .

چمن زن دستي:

ساختمان: همان طوري كه گفته شد توان موضوع نياز اين چمن زن ها از طريق چرخ هاي زمين

گرد تأمين مي شود و واحد برش آن از دسته تيغه هاي استوانه اي مي‌باشد كاربرد اين چمن زن در قطعات كوچك يعني كمتر از ٥٠٠ متر مربع مي باشد و طرز فعاليت بدين ترتيب مي باشد كه تعدادي تيغه منحني وار طوري روي يك محور نصب شده اند كه با ايجاد شكل استوانه اي در هر لحظه يك نقطه از تيغه ها با چمن درگير مي شود. چمن در ميان فك ثابت و اين تيغه ها قرار گرفته و بريده مي شود .

با دوران تيغه كار قيچي كردن حادثه مي افتد و چمن ها بريده مي شود .

انتقال نيرو از چرخ ها به تيغه برش به وسيله چرخ دنده انجام مي شود، در سطح انتقال نيرو از چرخ به تيغه ها تعداد دور چرخ تا حد زمينه نياز تيغه ها افزايش مي يابد، به طوري كه نسبت افزايش به دور تا ٥ برابر مي برسد . انتقال نيرو فقط در هنگام تكان به سمت جلو وجود داراست و موقع حركت به سمت عقب انتقال نيرو قطع مي شود .

تعداد تيغه هاي واحد برش در ماشين هاي گوناگون متفاوت ميباشد يعني ممكن مي باشد از ٤ الي ١٢ عدد وجود داشته باشد و با اعتنا به قطر استوانه در هر متر طول ٥٠ الي ١٥٠ برش انجام مي شود .

هر چه تعداد تيغه ها بيشتر باشد تعداد برش ها در واحد ارتفاع زيادتر گرديده در نتيجه مرحله برش خورده چمن يكنواخت تر خواهد بود . با تنظيم مسافت تيغه ها و فك ثابت نسبت به زمين، طول برش چمن تغيير مي كند .

دو چرخ كناري براي تأمين نيرو و سهولت جنبش و مجموعه ي غلتك مثل در عقب ماشين براي هدايت و در اختيار گرفتن يكنواختي برش مي باشد .

چمن هاي بريده گرديده در سطح زمين ريخته مي شود كه در چهره لزوم با به كارگيري از چنگك هايي جمع آوري و از محل خارج مي شود .

ب سرويس و نگهداري چمن زن: ساختمان اين ماشين ها بسيار معمولي است اما تنظيم فاصله تيغه ها و فك اثبات و تيز بودن تيغه هاي چمن زن حساس ميباشد . فك اثبات بايد نزديك به تيغه ها بوده و به طور دقيق موازي با محور گردش تيغه ها باشد، در صورتي تنظيم اين فاصله به درستي انجام گرفته باشد تيغه ها بايد بتوانند قطعه صفحه را ببرند . در‌حالتي كه تيغه ها خيلي نزديك به فك باشد ساييده شده و جنبش چمن زن با دشواري انجام مي گيرد و چنان چه بيش از حد معمول و زياد باشد كار برش و انقطاع بدون نقص چمن ها به خير انجام . نمي گيرد . اين مسافت معمولاً به ياري پيچي تنظيم مي شود .

تيز كردن تيغه ها و جبران آسيب هاي جزيي وارد شده به آن ها با استعمال از سوهان انجام مي شود ولي در خوردگي و ساييدگي هاي زياد ممكن است اضطراري باشد كه تيغه نوسازي يا تعويض شود . تيغه ها و فك ثابت صرفا از يك سمت (سمت خارجي) تيز مي شوند كه تيز كردن يكنواخت آن ها اعتنا زيادي ضروري دارد و بايد به رخ هفتگي انجام گيرد .

زيرا در مسير انتقال نيرو از چرخ ها به تيغه ها چرخ دنده وجود داراست روغنكاري اين چرخ دنده ها چنانچه فلزي باشند، لازم ميباشد .

چرخ ها به دليل درگيري با زمين براي ايجاد توان چرخشي داراي عاج هايي مي‌باشند كه در معرض سايش اند كه حتمي ميباشد در رخ ساييده و فرسوده شدن تعويض شوند . در غير اين فيس بر روي سطح چمن سُر مي خورند و در تيغه ها ايجاد چرخش نمي نمايند .

موضوع:
برچسب‌ها: چمن زن، چمن زن موتوري، چمن زن دستي، علف زن،

نويسنده :iran-foodex
تاريخ: ۲۳ بهمن ۱۳۹۶ ساعت: ۱۱:۳۱:۲۳

بذر به چكيده از گياهان مسئله توجه در كشاورزي و باغباني گفته ميشود كه قادر است به تكثير و توليد نظير آن گياه باعث شود . در كشاورزي به هر بخش از گياه كه بتواند نسل ديگري از همان گياه را ايجاد نمايد بذر مي گويند .

بذر ساخت گرديده از رويكرد جنسي تخم گياه هست و از رويكرد غير جنسي از طرق باززايي، ريزم، استولون، سوخ (پياز) و . . . ميباشد .

عدم

توجه در تهيه و خريد بذر، كار توليد را با ناكامي مواجه مي كند هزينه اي كه يك كشاورز در ارتفاع عمليات كاشت، داشت و برداشت اعم از هزينه كارگر، آب، كود و سم بايد بپردازد احتمال دارد به صد برابر ارزش بذر برسد، از طرفي چناچه به هر كدام از اين عوامل ياد گرديده اعتنا كمتري شود ايجاد متاع به همان ميزان ناچيز توجهي ذيل مي آيد اما عدم اعتنا در تهيه و تنظيم و خريد بذر ممكن است به نابودي و يا قابل استعمال نبودن كل متاع تمام شود . در حالتي كه شايسته ترين قطعه زمين براي كاشت در لحاظ گرفته شود و بيشترين نگهداري در داشت و برداشت به كار آيد اما از بذر با ويژگي ها عالي استعمال نشود فعاليت ايجاد با ناكامي رو به رو مي گردد .

مكانيزه شدن كاشت و برداشت جنس با ماشين هاي برداشت و زمينه نبرد با آفات و امراض و كم آبي، بنگاه هاي توليد بذر را برآن داشته مي باشد تا بذر هاي خود را متناسب با مراد هاي تكنولوژي تازه بذرهاي با مشخصات پا كوتاه، پا بلند، كم مال لبريز كيفيت، پر جنس ناچيز كيفيت، مقاوم به امراض و آفات، رنگ ها و مزه هاي متفاوت ساخت نمايند و به همين علت بذرهاي عالي پاره اي گران هستند كه ولي افزايش كارايي و بالا بودن كيفيت مال هزينه را جبران مي كند .

درشتي بذر يكي از عوامل مرغوبيت بذر شناخته شده است تست

بها بذر اولين نماد هاي بها بذر از جرم هزار دانه، بو و رنگ در تيم بذر معلوم مي شود . همچنين بذر بايستي تماما رسيده و مواد غذايي لازم را براي جنين همراه داشته باشد . علامت ها ديگر بذر خوب را مي بضاعت از تست هاي بعدي تعيين كرد . از گزاره كارداران مرغوبيت بذر، قوه و توان ناميه بذر مي باشد كه عبارت مي‌باشد از درصد بذرهايي كه جوانه زده و سبز مي شود . توان ناميه و سرعت جوانه زني بذر را مي توانايي با شمارش درصد بذر هاي سبز شده در يك مقطع دوران معين به عنوان مثال 10 تا 15 روز انتخاب كرد . تعيين قوه ناميه بسيارساده هست و با وسايلي مانند پارچه مرطوب، صفحه خشك كن و غيره تعداد معيني براي مثال 10 يا 100 عدد بذر را در دماي اتاق سبز مي نمايند و درصد آن را تعيين مي كنند .

قوه ناميه بذر بستگي به عوامل زير دارد: -

وزن هزار دانه ( درشتي يا اين كه ريزي بذر) اكثر اوقات مشاهده مي شود كه بذرهاي ريز و ضعيف در تيم اي از بذر مشخص، داراي قوه ناميه كمتري مي باشد و بوته هاي ضعيف مال كمتري توليد مي نمايد . بنابراين درشتي بذر يك عدد از عامل ها مرغوبيت بذر شناخته گرديده مي باشد و در آزمايشگاه با شمارش هزار دانه از بذر و وزن كردن آن درشتي بذر را معلوم مي كنند .

سن بذر

ارتباط سن بذر با قوه ناميه به اين فيس مي باشد كه هر قدر مسافت مقطع برداشت تا افشاندن همان بذر اكثر باشد، حتما قوه ناميه بذر كمتر خواهد بود . البته چنانچه بذري در موقعيت آب و هوايي مساعد ساخت شده باشد و آلوده و كثيف به آفات و امراض نباشد و در موقعيت انبار مناسب يعني در محيط سرد و خشك نيز مراقبت گرديده باشد مي تواند بر حسب مدل بذر، بازه هنگامي از 1 تا 8 سال قوه ناميه خود را مراقبت نمايد .

خلوص بذر

بذر مرغوب و با كيفيت بايد پاك و عاري از مواد خارجي باشد . معمولا ياور با بذر مواد خارجي از قبيل: كاه، شن، بذر علف هاي هرز و بذر مدل هاي ديگر يافت مي شود كه اين مقدار نبايد بيش از حد استاندارد باشد .

-

خلوص ژنتيكي بذر بسياري از سبزي ها به راحتي با انواع نامرغوب و يا ماشين تلقيح مي شوند و خاصيت و مرغوبيت خود را از دست مي دهند .

-

سلامت بذر سالم و مقاوم بودن بذر يكي ديگر از مشخصات بذر مرغوب مي باشد و مي بايست از بذرهاي مقاوم و ضدعفوني شده براي افشاندن به كارگيري كرد . رنگ، در صد رطوبت، رايحه و درخشندگي بذر از عامل ها ديگري مي‌باشند كه مي بضاعت و توان به كمك آن ها بذر مرغوب را تشخيص داد .

بذر مرغوب و با كيفيت مي بايست منزه و عاري از مواد خارجي باشد توصيه هاي ضروري براي تهيه بذر مرغوب و با كيفيت 1- ديده شده ميباشد كه هنگام كنترل مزرعه، درصورت وجود علف هرز، برخورد جدي با پيمانكار به عمل نمي آيد و عنوان مي كنند كه هنگام برداشت، علفهاي هرز برداشت نخواهدشد و يا به عذر كنترل نهايي بذور برداشت گرديده توسط سازمان كنترل و گواهي بذر جديتي در پاك نمودن مزرعه به فعاليت نمي آيد كه اين ريسك به زيان فرايند توليد بذر منتهي مي گردد .

2- پس از صدور گواهي مزرعه عمليات برداشت نيز ذيل ارزيابي مستقيم قرارگيرد تا با به كار گيري از ابزار و ماشين هاي نامناسب از پاراگراف كمباينهاي گندم بذر نامرغوب تهيه نشود .

3- پس از خرمن كوبي و تأييد نهايي بذر از سوي مركز كنترل و گواهي بذر، بلافاصله بذور به انبارهاحمل و در شرايط مناسبي انبار گردد .

4- كوشش شود تا با ايجاد انگيزه هاي مادي و ايجاد جاذبه اقتصادي و آموزش پيمانكاران رضايت و مهارت آن ها براي توليد بذر فراهم گردد .

 

نويسنده :iran-foodex
تاريخ: ۱۹ بهمن ۱۳۹۶ ساعت: ۱۰:۵۳:۲۹

ورق پلي كربنات سخت‌ترين ماده شفافي هست كه به تيتر گزينه‌اي مطلوب بجاي شيشه در بخش‌هاي گوناگون ساختماني مسئله به كار گيري قرار ميگيرد . رزين پلي كربنات در سال ۱۹۵۳ ميلادي بوسيله دكتر دانيال فكس در كمپاني جنرال الكتريك پلاستيك ساخته و در سال ۱۹۵۸ به‌طور انبوه براي اولين بار به بازار عرضه گرديد . انواع ورق‌هاي پلي كربنات ساخته گرديده نيز در سال ۱۹۶۸ ايجاد و روانه بازار شد . تنوع ساختاري ورق‌هاي پلي كربنات قابليت به كارگيري از آن را بر روي هر گونه بنا و در جوار هر مدل مصالح ساختماني به راحتي آماده نموده‌است و كاربردهاي وسيعي را ساخت مي كند . تنوع رنگ اين ورق، قابليت و امكان سايه پذيري و عبور نور و روشنايي آن را به ميزان ۳۵ تا ۸۲ درصد امكان‌پذير مي‌كند كه از لحاظ طراحي و هماهنگي با رنگ بقيه مصالح از گستردگي مختص برخوردار است . ورق پلي كربنات مسطح، ظاهر شبيه شيشه به بعد ها ۰۵/۳*۰۵/۲ متر ساخت مي‌شود . اين ورق دارنده يك لايه ضد uvبراي محافظت در برابر نورآفتاب مي‌باشد . مي‌توان ورق با دوطرف ضد uv نيز توصيه داد، اين ورق در ضخامت‌هاي ۱۰٬۱۲٬۲٬۳٬۴٬۶٬۸ ميلي‌متر ساخت ميگردد وعلاوه بر بيرنگ (رنگ شيشه‌اي) داراي تمام رنگ‌هاي داراي اهميت (برنز، آبي، شيري، زرد، قرمز، سبز) مي باشد . اين ورق فقط از دوقسمت ارتفاع و عرض قابليت خم شدن دارد، ومزيت آن سبك بودن آن است . كاربرد ورق پلي كربنات در اشكال پوشش سقف‌ها، پاركينگ‌ها، سقف كاذب و ديواره‌هاي سوله و… ميباشد .

 عوامل جوي مثل طوفان و تگرگ و حادثه ها طبيعي مانند زمين لرزه از مهم ترين عوامل در گزينش و انتخاب مصالح ساختماني مناسب مي‌باشد كه با توجه به شفافيت و ضربه پذيري و مقاوم بودن ورق پلي كربنات، استعمال از اين ورق در ليست مصالح ساختماني بيشترين مقدار را به خويش اختصاص داده‌است . سبك بودن وزن ورق پلي كربنات علاوه بر عدم زور وزن طولاني تر به سازه جانور كه خويش ادله زياد حساس در قضيه مقاومت در برابر زلزله نيز مي‌باشد، در حمل و نقل آن هم نقش به سزايي دارد چه قابليت انتقال آن در تعداد فراوان با وزن مضاعف اندك از هزينه متعلقه و تردد مربوط به آن مي‌كاهد . با اعتنا به قضيه عدم تبادل حرارتي، كاهش هزينه انرژي در فصول متعدد چشمگير ميباشد كه اين خويش در بخشها سردسير و گرمسير يا حتي معتدل با اعتنا به اهميت بهينه‌سازي مقدار مصرف سوخت و انرژي الكتريكي از مهمتريت خصوصييات اين ورق مي باشد . سر و صدا و مزاحمت حاصل از آن هميشه از عوامل كليدي در تأمين فضاهاي امن از نظر مزاحمت صوتي بوده‌است . ورق پلي كربنات با ضخامت‌ها و لايه‌هاي متعدد برهان مؤثر در تأمين اينگونه فضاها مي‌باشد . اشعه ماوراء بنفش به عنوان اشعه سرطان زا مؤثر بر سلامتي موجودات زنده و به تيتر از در بين موفق رنگ اجسام شناخته مي‌شود در پناه ورق‌هاي پلي كربنات به علت دارا بودن لايه ضد عبور اين اشعه، فضايي تندرست و قابل اطمينان ايجاد مي‌گردد . خلل تميز نگاه داشتن نماها يا سقف‌هاي شفاف ساختمان‌ها هميشه وجود داشته كه در مسئله ورق‌هاي پلي كربنات با اعتنا به ويژگي آنتي استاتيك بودن لايه فرنگي آن، گرد و غبار و دوده معلق در هوا جذب تراز ورق نشده و با او‌لين شستشوي ساده يا باران به راحتي پاكيزه مي گردد . ضربه پذيري و نشكن بودن ورق پلي كربنات موجب آماده كردن فضايي عاري از خطر در برابر سقوط اجسام مي شود .

مزاياي ورقهاي پلي كربنات

صرفه اقتصادي ورق پلي كربنات از جمله مزيتهاي ورق پلي كربنات به جاي شيشه هزينه كمتر ونيز وزن سبك‌تر آن مي‌باشد . همچنين مقاومت بالاي آن نسبت به پلاستيك منجر تقاضاي روزافزون آن به عنوان پوشش در صنعت گلخانه گرديده‌است . پوشش پلي كربنات اغلب جهت پوشش قسمت‌هاي جلو، عقب و نيم دايره‌هاي مربوطه يا اين كه كناره‌ها و سقف گلخانه درصورت تقاضاي مشتري درنظرگرفته مي گردد . ورقهاي پلي كربنات جايگزين مناسبي براي شيشه بوده و باعث صرفه جويي در انرژي مي شوند . بطوريكه در تابستان از ورود گرما به داخل خودداري كرده و در زمستان مانع خروج و هدر رفتن گرماي داخل مي شوند .

 

نويسنده :iran-foodex
تاريخ: ۲۴ دى ۱۳۹۶ ساعت: ۰۲:۱۵:۲۱

 كود هرگونه مواد ارگانيك يا اين كه غيرعادي كه عموماً بخاطر مواد مفيدي كه در آن موجود هست در كشاورزي براي تقويت خاك مزرعه از آن استفاده مي نمايند . براي آنكه خاك از نظر مواد غذايي گوناگون مبتلا نبود نباشد استفاده از كود دوچندان موثر خواهد بود .

كود كمپوست

اين كود كه از پسماندهاي خانگي و غذايي ساخت مي گردد يكي‌از عالي‌ترين كودها براي مصارف كشاورزي به شمار مي رود كه توليدكنندگان گل و گياه هم قابليت و امكان استفاده از اين كود را هم دارا هستند . منيزيوم و فسفات جانور در‌اين كود منجر آبرفتي شدن خاك‌هاي كشاورزي و جذب پر سرعت خيس مواد مفيد باطن خاك مي گردد .

كود حيواني

چهره‌اي از فضولات اسب كه به‌عنوان كود حيواني از آن استفاده ميگردد

كود حيواني در حقيقت از فضولات حيوان‌ها تنظيم ميشود كه بيشتر از كود گوسفند و گاو و اسب يا اين كه مرغ تشكيل مي شود . كود حيواني به جهت دارا بودن حجم وسيعي از مود آلي و غذايي مانده كه براي غناي خاك فراوان موءثر مي باشد در حين مورخ همواره مورد دقت كشاورزان بوده است .

 

كود انساني هم در جايگاه كودهاي حيواني به حساب مي آيد . در بعضا كشورها از مدفوع انساني تحت عنوان كود در مزارع كشاورزي استفاده ميشود .

كود شيميايي

كودهاي شيميايي موادي ميباشند كه به طور شيميايي ساخت شده كه دارنده مواد مفيد مايحتاج گياه ميباشند . كودهايي كه دربردارنده باكتريهاي ازتوبكتر يا اين كه آزوسپيريليوم باشند درباروري خاك موثرند .

تاريخچه كود

ايجاد اين جور كودها , در كشاورزي و ازدياد ساخت محصول ها زراعي انقلابي را بوجود آورد . طي مرور زمان ساخت اين كودها رو به فزوني نهاده و از آن جا كه علاوه بر اين‌كه كه‌اين كودها منجر ازدياد مال ميگردد بايستي اين را نيز در لحاظ داشت كه , اين كودها صدمات متعددي را به خاك , جان داران و اكوسيستم وارد مي‌كنند .

گونه هاي كود

كود دارنده گونه هاي اكثري مختلفي است .

انواع كود

كود داراي انواع بسياري زيادي مي باشد كه هر كدام داراي ويژگيهاي مخصوص به خود مي باشد  كه در زير به انواع آن اشاره خوهد شد.

 

كود زيستي

كود كمپوست

كود بيوفسفات گرانوله

كود شيميايي

كود حيواني

كود گياهي

كود سبز

نانو كودهاي كلاته

 

موضوع:
برچسب‌ها: كود، كود و مواد شيميايي،

نويسنده :iran-foodex
تاريخ: ۲۴ دى ۱۳۹۶ ساعت: ۰۲:۰۱:۱۶

طي ساليان اخير مبتني بر مصوبات اداره دامپزشكي سرزمين , حفظ دامهاي سبك و سنگين وزن مي بايست مبني بر موازين بهداشتي تصويب شده انجام گيرد . به‌اين مراد براي سهولت در جابجايي و شناسايي دامها , در سال هاي اخير از پلاك گوش دام استفاده مي گردد كه عموما اين پلاكها ليزري و دارنده توشه كد ميباشد .

بر روي باركد پلاك گوش دام , سريالي حك شده كه‌اين سريال در سامانه هاي مكانيزه در اداره دامپزشكي مو جود ميباشد .

پلاك گوش دام براي تمامي دامهاي سبك و سنگين وزن , ماكيان و حيوان‌ها خانگي قابل استفاده بوده و با نصب اشكال ليزري آن ميتوان از انتقال بيماري هاي دام به آدم , جلوگيري نمود .

ويژگيهاي پلاك گوش دام

معمولا پلاكهاي ساخت شده به وسيله شركت ها متفاوت ويژگيهاي گوناگوني دارااست ولي به صورت كلي , وسيع ترين ويژگيهاي پلاك گوش دام به شرح زير است .

سازگار با گوش گونه هاي دام

ضد اشكال باكتري و اشكال قارچ

ضد ادرار دام و دارنده امنيت بالا

از حيث سايز و استاندارد , مطابق با ويژگيها و استانداردهاي جهاني باشد

دارنده جواز از مراجع ذيصلاح باشد

طرز نصب پلاك گوش دام

عموما پلاك گوش دام از دو نصيب مادگي و نري درست شده و به خواسته نصب يك شماره واحد بر روي هر دو گوش دام , پيش از نصب پلاك , شمار هاي همسان را گزينش نمائيد آنگاه رمز دام را بصورت بي نقص مهار نموده تا از حركات ناگهاني و غير قابل پش بيني آن جلوگيري فرمائيد .

پيش از هر كاري همه وسايل پلاك كوبي بايستي بخوبي ضد عفوني گردد .

شايسته ترين محل براي نصب پلاك گوش دام , بين دو رگ گوش هست چون در صورت منگنه و نصب پلاك گوش دام بر روي رگ , با خون‌ريزي و يا اين كه عفونت گوش دام مواجه خواهيد گشت .

موضوع:
برچسب‌ها: پلاك گوش دام، پلاك گوش گاو،

نويسنده :iran-foodex
تاريخ: ۲۴ دى ۱۳۹۶ ساعت: ۰۱:۳۸:۳۳

ورق پلي كربنات دو جداره دلخواه ترين گزينش براي پوشش گلخانه ها , پاسيو , آلاچيق , تراس خلوت , پل هاي عابر پياده , نورگيرهاو عايق صوتي ميباشند .

 ورق هاي پلي كربنات تعدادي جداره با اعتنا به اين كه در رنگهاي متنوع و ضخامت هاي گوناگون ساخت مي گردند نيازهاي مشتريان به طيف هاي رنگي متعدد ونيز موقعيت متنوع پروژه هاي مشتريان با دقت به تنوع بار گذاري را تامين مي نمايند .

 ورقهاي پلي كربنات چندجداره ميتوانند كاربردهاي قابل قبولي مانند عايق صوتي يا اين كه حرارتي را دارا باشند ورقهاي پلي كربنات تعدادي جداره جايگزين مطلوب و ايمني براي شيشه در معماري نوين ميباشند .

 در ايجاد ورقهاي پلي كربنات چندين جداره , از تكنولوزي نوين و مستربچ هاي مختص جهت جذب طيف IR نورمريي هم استفاده ميشود كه سبب ساز ارتقاء كاربرد هاي مختص OUTDOOR ورق هاي پلي كربنات يكسري جداره اين موسسه در فصول گرم سال مي گردد .

 درتوليد ورقهاي پلي كربنات يك سري جداره از پايداركننده هاي UV استفاده ميشود كه مقاومت ورقهاي پلي كربنات يك سري جداره را در هر موقعيت آب و هوايي ارتقاء مي‌دهد .

 ورق پلي كربنات يك‌سري جداره از ديد وزني به مراتب نسبت به پوشش هاي واضح همگاني سبك خيس بوده كه‌اين دستور از لحاظ برش و جابجايي و نصب به نسبت پوشش هاي واضح متداول مقرون به صرفه خيس ميباشند .

 امروزه يك كدام از مساله حساس با صرفه سازي مصرف انرژي مي‌باشد محاسبات برمبناي استاندارد DIN4701 نشان مي‌دهد كه استفاده از ورقهاي پلي كربنات چندين جداره در مقايسه با شيشه تك لايه منجر صرفه جوئي 50 درصدي در مصرف انرزي مي گردد .

 بعنوان نمونه استفاده از ورقهاي پلي كربنات تعدادي جداره منجر كاهش مصرف 1 تا 1/5 مترمكعبي گاز به ازاي هر متر مربع از تراز پوشش داده شده نسبت به استفاده از شيشه مي گردد . ورق هاي پلي كربنات تخت استحكام ضربه پذيري بسيار بالايي دارند .

 

 

نويسنده :iran-foodex
تاريخ: ۱۱ دى ۱۳۹۶ ساعت: ۰۲:۱۹:۵۴

پلي كربنات ماده سخت و شفافي است كه در بيشتر موارد به جاي شيشه استفاده مي شود .استفاده از ورق پلي كربنات به جاي شيشه ، در كاهش هزينه ها تاثير گذار خواهد بود. علاوه بر اين ، از لحاظ وزن نيز ،  بسيار كم وزن تر از انواع شيشه مي باشد .
يكي ديگر از مزاياي اين نوع از ورق ها ، مقاومت بالاي آنها نسبت به ساير انواع پلاستيك مي باشد و همين موضوع سبب شده كه امروزه اين ورقها ، تقاضاي بيشتري نسبت به ساير موارد داشته باشند .
موارد مصرف پلي كربنات در كشاورزي و معايب آن
يكي از موارد مصرف پلي كربنات ، پوشش قسمتهاي مختلف و سقف گلخانه مي باشد و به لحاظ ساختاري كه دارد موجب صرفه جويي در مصرف انرژي شده و در فصل گرم از ورود گرما و در فصول سرد مانع از خروج هواي گرم از گلخانه به خارج مي شود .
اين ورقها نيز داراي معايبي مي باشد كه مهمترين آن ، توليد گرماي بيش از حد در بخش زيرين اين ورقها مي باشد . 
اين ورق ها در زمان آتش سوزي مشتعل نمي شوند اما باعث ايجاد دود مي گردند . همچنين  بيشتر از انواع شيشه ، قابليت خش شدن و كدر شدن را دارند . 
برخي ويژگيهاي ورق هاي پلي كربنات
• اين نوع ورق از انعطاف پذيري بالايي برخوردار بوده و به اصطلاح مقاومت آن در برابر كشش و خمش بسيار بالا مي باشد . طي آزمونهاي مختلف ، ورق پلي كربنات مقاومتي كمتر اما نزديك به شيشه در برابر خراش از خود نشان داده است .
• عايق حرارتي بسيار مناسبي بوده و همچنين در صرفه جويي و ممانعت از اتلاف انرژي بسيار تاثير گذار مي باشد و به دليل اينكه  مانع از خروج گرما در فصل سرد مي شوند ، در مصرف سوخت به منظور گرم كردن محيط ، تا حد قابل توجهي صرفه جويي مي شود . همچنين اين ورق ها جاذب بسيار خوب نور خورشيد مي باشند .
• همانطور كه در قبل نيز اشاره شد ، اين ورق ها ، در آتش سوزي مشتعل نميگردد و در دماهاي بسيار بالا ذوب ميگردد و اين خود سبب ممانعت از گستردگي آتش در محيط مي گردد.
•  تا حد بسيار زيادي در برابر اشعه يووي مقاوم بوده و رنگ و شفافيت ورق نيز در برابر تابش نور خورشيد تغيير نمي كند .
اين ورقها داراي انواع مختلفي بوده كه در زير به اختصار درباره خصوصيات برخي از اين انواع اشاره خواهد شد.
ورق پلي كربنات كروگيت
يكي از انواع اين ورق ها ، ورق كروگيت موجدار و چند جداره مي باشد . اين نوع ، داراي ساختاري مستحكم و مقاوم در برابر انواع فشار ، ضربه و وزن اجسام مي باشد . تا حد بسيار زيادي نيز در مصرف انرژي صرفه جويي مي نمايد . نصب آنها آسان بوده و داراي وزن بسيار سبكي نيز مي باشد .
ورقهاي كروگيت داراي شكلهاي مختلف در رنگهاي گوناگوني مي باشد . همانند ساير انواع  ، ويژگي خود خاموش شونده داشته و در برابر اشعه يووي نيز مقاومت بالايي دارند . مقاومت دمايي بالا ، مقاومت در برابر مواد شيميايي و .. از ديگر ويژگيهاي ورقهاي كروگيت مي باشد .
ورق پلي كربنات تخت يا ابر شيشه
اين نوع از ورقها جايگزين مناسبي براي شيشه مي باشد . علاوه بر اينكه داراي وزن بسيار سبكي بوده ، ضريب ايمني بالايي نيز دارد و ميزان شكنندگي بسيار ضعيفي دارد و به همين دليل در برخي شرايط نظير زلزله و ساير موارد ، اين نوع ورق جايگزين مناسبي براي شيشه مي باشد .
ورق پلي كربنات تخت نيز داراي ويژگيهاي مشابهي با ورق كروگيت بوده و داراي ضخامتهاي مختلفي مي باشد ، همچنين نصب و استفاده از آن بسيار راحت مي باشد .
برخي ديگر از انواع ورق پلي كربنات 

 • پلي كربنات مشجر
 • پلي كربنات موجدار يا كاروگيت
 • پلي كربنات چند جداره

 

نويسنده :iran-foodex
تاريخ: ۵ آذر ۱۳۹۶ ساعت: ۱۲:۲۷:۳۸

كود حيواني شامل موارد متنوعي مي شود كه در ميان انواع اين نوع از كود كود مرغي ( كود مرغي پلت و كود مرغي گرانول ) ، از اهميت ويژه اي برخوردار مي باشد. كود مرغي از نظر قيمت بسيار مقرون به صرفه بوده و به دليل كيفيت بالايي كه دارد ميتواند منبع تغذيه بسيار مناسبي براي خاك كشاورزي باشد.
كود مرغي ( كود مرغي پلت و كود مرغي گرانول )از فضولات طيور ( ادرار و مدفوع ) در سالنهاي مرغداري تشكيل شده و البته ارزش غذايي كود مرغي ( كود مرغي پلت و كود مرغي گرانول ) به نوع تغذيه و جيره طيور بستگي دارد .
بيشترين كاربرد كود مرغي ( كود مرغي پلت و كود مرغي گرانول ) ، در كشاورزي بوده و مقدار بسيار كمي از آن نيز در صنعت خوراك دام مورد استفاده قرار مي گيرد.
متاسفانه با وجود اهميت و عملكرد بسيار مناسب كود مرغي ( كود مرغي پلت و كود مرغي گرانول ) ، در كشاورزي و حاصلخيزي خاك و عليرغم استفاده بسيار زياد كشورهاي ديگر از اين كود در صنعت كشاورزي خود ، در ايران اكثرا كود مرغي ( كود مرغي پلت و كود مرغي گرانول ) در محيط مرغداري ها فاسد و بلا استفاده باقي مي ماند .
كود مرغي خود شامل گونه هاي مختلفي همچون كود مرغي مايع ، كود مرغي پلت ، كود مرغي گرانول ، كود مرغي پودري مي باشد كه پر مصرف ترين نوع كود مرغي ، نوع كود مرغي پلت مي باشد.
تنها تفاوت كود مرغي پلت و كود مرغي گرانول در شكل ظاهري انها مي باشد.
البته در استفاده از كود مرغي ( كود مرغي پلت و كود مرغي گرانول ) ، بايد ميزان مصرف بسيار مورد توجه قرار گيرد زيرا به علت اينكه كود مرغي ، كود مرغي پلت و كود مرغي گرانول ،داراي مقادير زيادي آمونياك مي باشد ، استفاده بيش از حد ان ميتواند باعث سوختگي گياه شود.
كود مرغي ( كود مرغي پلت و كود مرغي گرانول ) با روشهاي مختلفي همچون انباشت يا دپو كردن ، خشك كردن و سيلو كردن تهيه و توليد مي شود.

كود ارگانيك

نويسنده :iran-foodex
تاريخ: ۳۰ آبان ۱۳۹۶ ساعت: ۰۳:۴۱:۴۵

نكاتي كليدي در استفاده از دستگاه جوجه كشي بلدرچين
بلدرچين ها پرندگان حساسي بوده كه بسيار مستعد انواع بيماري و باكتري مي باشند بنابراين براي استفاده از دستگاه جوجه كشي بلدرچين و پرورش اين پرنده رعايت نكاتي لازم مي باشد كه در اين مقاله بصورت اجمالي به آنها اشاره خواهد شد .
پيش از استفاده از دستگاه جوجه كشي بلدرچين ، لازم است كه دستگاه بصورت كامل ضد عفوني شود تا چنانچه باكتري و بيماري از جوجه كشي دوره قبل و استفاده قبلي از دستگاه جوجه كشي بلدرچين ، به جا مانده است ، از بين برود .
همچنين مكاني كه دستگاه جوجه كشي بلدرچين در آن قرار مي گيرد و مكاني كه براي پروش جوجه هاي بلدرچين در نظر گرفته شده است و همچنين تجهيزات مورد استفاده در پرورش بلدرچين اعم ازدستگاه جوجه كشي بلدرچين و آبخوري و دانخوري بايد كاملا ضد عفوني گردد.
يكي ديگر از نكات ضروري اين است كه دستگاه جوجه كشي بلدرچين را حدود يك شبانه روز قبل از رسيدن تخمها روشن نماييد و پس از كنترل يك يك تخمها ، آنها را به دقت به دستگاه جوجه كشي بلدرچين منتقل نماييد. 
توجه نماييد كه اين كنترل براي عيب يابي تك تك تخمها بوده و هيچ تخم آسيب ديده اي نبايد وارد دستگاه جوجه كشي بلدرچين شود.
اهميت اين موضوع به اين دليل است كه زماني كه شما از يك دستگاه جوجه كشي بلدرچين با تعداد شانه هاي بالاتر استفاده ميكنيد ، آسيب و نشت يك تخم ميتواند باعث آلودگي تعداد بيشتري از تخم ها شود .
نكته ديگر در پروش و جوجه در آوري بلدرچين اين است كه قبل از چيدن تخمها در دستگاه جوجه كشي بلدرچين ، بهتر است آنها را به مدت نيم يا يك شبانه روز در محيطي با دماي معمولي نگهداري نماييد.
توجه داشته باشيد كه تخمها و دستگاه جوجه كشي بلدرچين به هيچ وجه در معرض تابش مستقيم خورشيد قرار نگيرد .
پيش از اينكه تخمها را در دستگاه جوجه كشي بلدرچين قرار دهيد و در مدت زماني كه در دماي معمولي اتاق قرار دارند ، مي توانيد آنها را به آرامي بچرخانيد تا عمليات چرخش تخم را شبيه سازي نماييد .
در مرحله چيدن تخمها در دستگاه جوجه كشي بلدرچين ، سعي كنيد اين عمليات را با دقت و سرعت انجام داده و پس از انجام اين كار به سرعت درب دستگاه جوجه كشي بلدرچين را ببنديد .
همچنين بهتر است كليه زمانهاي انجام كار را اعم از زمان قرار دادن تخمها در فضاي معمولي اتاق و زمان چيدن تخمها در دستگاه جوجه كشي بلدرچين و ... را در جايي يادداشت نماييد .
دماي مناسب دستگاه جوجه كشي بلدرچين حدود 37 و ميزان رطوبت مطلوب آن بين 50 تا 60 درصد مي باشد .
البته در زمان هچ، ميزان رطوبت بايد كمي افزايش يابد . لازم به ذكر است براي افزايش رطوبت دستگاه جوجه كشي بلدرچين ، از آب سرد به صورت مستقيم استفاده ننماييد. اجازه بدهيد دماي آب در محيط ، كمي افزايش يافته و سپس از آن استفاده نماييد . همچنين اين آب به هيچ وجه بر روي تخمها پاشيد نشود.

دستگاه جوجه كشي


[ ۱ ][ ۲ ][ ۳ ][ ۴ ][ ۵ ][ ۶ ][ ۷ ][ ۸ ][ ۹ ][ ۱۰ ]